رابطه زناشویی موفق

راز ازدواج موفق و رابطه زناشویی ایده آل!

برای داشتن یک رابطه زناشویی خوب و دلچسب نکات ریز بسیاری وجود داردکه که کم کم برای آگاهی شما زوجهای عزیز و جوان به تمامی آنها خواهیم پرداخت…

⁣ ⁣راز ازدواج موفق چیست؟

میتوانید بعضی از عیب های او را نادیده بگیرید

از معذرت خواهی کردن واهمه ندارید
هنگام مشاجره رفتار تحقیر آمیز ندارید
خاطرات خوب را باهم مرور میکنید

انتخاب همسر نه فلسفى است، نه عرفانى، نه خیلی روانشناختى !….به سلیقه تان و چشمتان احترام بگذارید باید رغبت کنى در آغوشش بگیری یا در آغوشش برى…چون یکی از نیازهای اصلی خانم‌ها عزیز بودنه….این اولین مسئولیت همه مردهاستبایدکاری کنید که همسرتون احساس کنه دوستش دارین و قدرش رومیدونین و اولویت زندگی شماست..البته لازم به ذکر است فقط به دلایل عاشقانه نباید ازدواج نکنید،ازدواج خیلی واقعی تر از اینه که بشه با عشق همه ابعادش رو توجیه کرد؛
ازدواج؛ دلایل صرفا منطقی زیادی لازم داره

مغزمردان درکمتر از یک دهم ثانیه توسط آنچه که میبینند،تحت تاثیر قرار میگیرد
حال آنکه زنان برای جذب شدن اولیه به یک مرد نیاز دارند شخصیت فردرا مورد بررسی قرار داده باشند..

دختر خانومها هم باید بدونن:
مردها هم ناز دارند، اگر زن بودن را بلد باشی باید نازش را بکشی..سرش را بگذاری روی گل‌های دامنت، به دلش گوش کنی..مردی که تکیه‌گاه توست،  گاهی نیازمند تکیه دادن است.

آقا دامادهای عزیز :

میدونم وقت ندارید و مجبور هستید زیاد کار کنید اما سعی کنید همیشه یک شب را برای وقت گذراندن با همسرتون در نظر بگیریدهفته ای ۱بار یا حداقل ۲ بار در ماه این کار در شادکردن تاثیر زیادی دارد..تمام انرژی روزانه خود را صرف کار و فعالیت نکنید . شما باید برای لذت بردن خودتان و همسرتان نیز وقت بگذارید . اصلا زندگی زناشویی یعنی همین

مشاوران خانواده توصیه می کنند زوجین هر از چند گاهی به رستوران یا طبیعت رفته
نوشیدنی یا غذا را خارج از خانه میل کنند.
این کار باعث افزایش علاقه بین زن و شوهر می شود.

در ارتباط با همسرتان رفتار منحصر به فرد داشته باشید:
مثلاً می‌توانید کلمه«عزیزم» را فقط برای او به کار ببرید، نه اینکه در سطح همه مخاطبان خود عنوان کنید..در ضمناگر میدانستید که بوسیدنهای یکدفعه ای همسرتان چقدر به او حس آرامش و امنیت میدهد در انجامش کوتاهی نمیکردید..

جمله هایی هست  که به خانمها احساس ارزش میدهند اونا رو یاد بگیرید و استفاده کنید:

امروز رو چطور گذراندی؟
میتونم کمکت کنم؟
چی میخوای برات بخرم؟

شادترین ازدواج‌ها بین زوج‌هایی است که رابطه‌شان ماننددودوست صمیمی است..ازدواج سلامتی و خوشی رادر زندگی افزایش میدهد و دلیل این امر دوستی و رفاقت است..

لحن شما موقع صدا کردن همسرتان به او می‎فهماند که یک گفتگوی عاشقانه منتظرش است یا یک دعوا! پس سعی کنید بر روی آرامش لحن تان و نحوه گفتن کلمات بیشتر تمرکز کنید..

با محترمانه رفتار کردن و صدا زدن همسرتان در واقع بذر احترام گذاشتن متقابل در روابط زناشویی را کاشته‎اید که تا انتهای عمر می‎توانید از آن بهره ببرید. عاشقانه و محترمانه صدا زدن همسرتان فضای خانه را سرشار از محبت می‎کند و بیش از پیش دل‎هایتان را به هم نزدیک می‎کند. در ضمن تنوع در صدا زدن همسرتان را فراموش نکنید..عزیزم،عشق من،همسرم،خانومی،نفسم و…نمونه هایی از تنوع در صدا زدن همسرتان است..

همسرانی در زناشویی موفقند که در گفتگو با همصدای خود را بلند نکنندتماس چشمی‌ برقرار کنندبخوبی به حرف‌های طرفشان گوش کنند…اگر نکته‌ای را متوجه نشدند،درمورد آن محترمانه سوال کنند..

 

هرگز به همسرتان دروغ نگویید:

دروغ تمام ساخته های ذهنی همسرتان را تخریب میکند و باعث از بین رفتن ۴ ایتم مهم می شود(اعتماد، قول، رابطه، قلب)

دختر خانومها توجه کنید:

با یه مردی ازدواج کنید که نازتونو بکشه سر به سرتون بزاره و بتونه شما رو بخندونه مرد بداخلاق پیرتون میکنه !!

عروس خانوم گل ،وقتی شوهرتون باهاتون شوخی میکنه تو ذوقش نزنین.به جاش بگین واااای چقد تو بانمکی منو شاد میکنی خیلی باحالی و بخندین گاهی لازم شما هم گپ بزنید و مزه بپرونید و اوقات با هم بودنو خوش سپری کنیداون برا شادی شما اینکارو میکنه..

شاد باشید و شوخ طبع و البته ظرفیت و جنبه خود را هم بالا ببرید.زنان و مردان شوخ طبع زندگی زناشویی و ازدواج موفق تری نسبت به زنان و مردان باهوش ،جدی و عبوس دارند.

 

اینم یادتون باشه عزیزانم که تمام انرژی روزانه خود را صرف کار و فعالیت در خانه و یا خارج از خانه نکنید.شما باید برای لذت بردن خودتان و همسرتان نیز وقت بگذاریداصلا زندگی زناشویی یعنی همین ..خستگی قاتل عشق است..

خانمهای گل درمواقعی که بسیار عصبانی هستید قدم زدن بهترین وسیله برای رهایی ازعصبانیت است زیرا باحرکت، هورمون استرس کاهش می یابدو هورمون اندروفین یا همان هورمون شادی آزاد میشود.

زنان شاد، بازیگوش و شوخ‌طبع بیشتر مورد علاقه نامزدهای خودشون قرار میگیرند و ازدواج‎های موفق‌تری خواهند داشت.
پس برای داشتن ازدواجی موفق از این موارد غافل نشید.

روشهای مقابله با عصبانیت در رابطه عاشقانه :

سریع قضاوت نکنیم
کم کردن انتظارات
صبور باشیم
گاهی سکوت کنیم
فهمیدن علت عصبانیت
به حل مسئله فکر کنیم
بیان احساس خودمان

بنابر یک نظر سنجی از مردان بدترین رفتار زنان از نظر مردان :

سکوت بدون دلیل
غر زدن
قهرکردن های بی مورد
بهونه گیری
خاطر نشان کردن اتفاقات بد از زمان های بسیار گذشته میباشد!

خانومای عزیز اینو بدونید که:

هرچه زن به هدیه ای که مرد برایش خریده، علاقه بیشتری نشان دهد،مرد نیز علاقه بیشتری به زن پیدا خواهد کرد.

 

۶ ماده خوراکی که سبب شادی میشود:

موز؛هم انرژی،هم شادی
ماهی؛ضد افسردگی
شکلات؛تلخ بهتر است
ماست و شیر؛خواب آور طبیعی
کلم بروکلی؛شادی گیاهی
بادام؛خلق تان را تنظیم کنید

خوش اخلاقی، لطف نیست؛بلکه وظیفه شماست!باجمله “من اخلاقم اینجوریه دیگه”؛بدخلقی رو توجیه نکنید.محبت ؛وظیفه شماست!
کم کاری نکنید.

عبارت “ممنونم ازت” بعد از “دوستت دارم” بالاترین تاثیر را در ایجاد نشاط و خوشبختی در رابطه‌ زناشویی دارد.قدردانی حتی در زوجینی که اختلافات شدیدی دارند بسیار اثربخش بوده است..

به ظاهرتان برسید:

وقتی به خودتان می رسید به شوهرتان این پیام را می دهید که می خواهید برای او زیبا باشید. روان شناسان می گوید: «مغز آقایان طوری خلق شده که به محرک های بصری واکنش نشان می دهند. وقتی شما را در لباسی زیبا و جذاب می بینند، این به آنها می فهماند که شما او را می خواهید و دوست دارید.»

 

میان وعده زندگی عاشقانه چیست⁉️

بوسه ای کوچک از گونه های همسرتان هنگامی که از کنار او عبور می کنید.

یک تلفن کوتاه که فقط بگویید:«دوستت دارم»

تعریف، تمجید یا تحسینی کوچک.برای نمونه: «خیلی خوشگل شدی.»امروز چقدر زیبا به نظر می رسی»

نگاه یا لبخندی محبت آمیز که حاوی تمام عشق تان باشد.

یک پیغام یا یادداشت کوتاه و مختصر که بر روی تلفن همراه یا کیف پول او می گذارید..

با رویاهای همسرتون همراهی کنین، حتی اگه خیلی عجیب و غریبن ،شاید رویاهای شما هم از دید همسرتون خیلی عجیب و غریب باشه … نه؟اگر دوست دارین با همسرتون مسیر رشد رو طی کنین باید این حس رو بهش بدین که پر پرواز بشین

اگر همسرتون رو توی رویاهاش همراهی نکنین بعد از مدتی دیگه نه از رویاهاش باهاتون حرف میزنه و نه از کارهای عادی ومعمولیش..بلوغ عاطفی زنان در سن ۳۲ سالگی و مردان در حدود ۴۳ سالگی پایان مییابد بعد از بلوغ عاطفی انسان منطقی تر عمل میکند .

بی توجهی و بی اعتنایی به صحبت ها و نیازهای همسرتون فقط شرایط رو بدتر می کنه

ریشه اکثر مشکلات همسرتون در رفتارها و سیاستهای غلط شماست!

اجازه ندید کنار هم بودنتون عادی و روزمره بشه..چشم هاتون رو ببندید..عشق رو حس کنید و به روزهایی که پر از خاطرات خوب مشترکتون هست فکر کنید (دوران نامزدی)….یادتونه …روزهایی که همه ی دغدغه شما کنار هم بودن بود

نه تربیت بچه ها
❗️چک
‼️اجاره خونه و…

گفتن این جملات در رابطه،معجزه میکند:

خیلی زیبایی
ازت ممنونم
از نظرم فوق العاده ای
من تحت هر شرایطی تو را دوست دارم
با هم حل اش میکنیم
من هم موافقم
درکت میکنم
من برای تو اینجام
دوستت دارم

احترام برای مردان اکسیژن است…

آنها به محیطی جذب می شوند که در آن مورد احترام قرار می گیرند و از محیطی که به آن ها احترام گذاشته نشود دوری می کنند.چون بی حرمتی برایشان دردناک است..

اگر همسرت تصمیم گرفته تمامی مشکلاتش را بر طرف کند،دایماً نواقص و مشکلات پیشین را یاد آوری نکنید،گذشته رافراموش کنید وبه او در برطرف کردن مشکلات کمک کنید..

جالبه بدونید افرادﻯ که ازروﺍبطشان رﺍضی هستند،این رﻭﺍبط رﺍدﺭشبکه هاﻯ مجازﻯ جاﺭنمیزنندﻭ افرادﻯ که اﺯ روﺍبطشاﻥ نامطمئن هستند،دائما ﺍین ﺭوابط ﺭا بادیگرﺍن به اشتراﮎ میگذاﺭند!

افراد برونگرا،معمولا جذابترند و دخترها بیشتر از پسرهای برونگرا و اجتماعی خوششون میاد تا افراد ساکت و مثبت اما روانشناس ها معتقدند مردان درونگرا وفادارتر از برونگراها هستند!

چه زنهایی از چشم شوهر می افتند؟

زنهایی که برای جلب توجه و محبت شوهر ، به جای دلبری و عشوه ، خودشون رو به مریضی میزنند و اظهار ضعف میکنند
زنهایی که همیشه افسرده و بی حال هستند
زنهایی که احترامی برای شوهر قائل نیستند بخصوص در جمع
زنهایی که به نظافت و تمیزی خود اهمیت نمیدهند
زنهایی که سرد و خشک و بی روح هستند و نسبت به روابط زناشویی رغبتی نشون نمیدهند..

حس بینایی در مردان بسیار قوی است..پس ظاهر دلربا، نگاه گرم و عاشقانه و ناز و کرشمه های شمابی شک شوهرتان را متحول میسازد..سعی کنید با لحن صدا و شوخی هیجان را به او هدیه دهید..

مردهابیشتر جذب زنانی میشوند که نشانه‌های سلامت جوانی و باروری ازخود نشان دهند به جای اینکه نگران شکل باسن وکمرتان باشید نگران سطح انرژی و شور و هیجانتان باشید وبه او علاقه نشان دهید..

مردان از زنانی که کمی با بقیه فرق داشته باشند،خوششان می آید و احساس می کنند زندگی در کنار زنی که همراه او فوتبال می بیند و اطلاعات به روزی دارد،چقدر می تواند هیجان انگیز باشد..

زن هاى زیبا، ذهن و چشم هاى یک مرد را تسخیر میکنند..
زن هاى عاقلقلب و دستهایش را….
و زن هاى مهربان روح و وجودش را…!
پس یک زن زیبا، عاقل و مهربان باشیم..

 

همانطور که شما دوست ندارید همسرتان دائم سرش به گوشی و فضای مجازی باشد او هم این را برای شما نمی‌پسندد..پس بیشتر با همسرتان باشید نه در فضای مجازی..

چت کردن همیشه مقدمه خیانت نیست برخی اوقات فقط پر کردن خلا ءعاطفیست ..به جای دعوا و مشاجره سعی کنید خلاء عاطفی همدیگر را پر کنیداینطوری کم کم وابستگی به چت کردن کاهش میابد..

همسرت رو در معاشرت با والدینش محدود نکن تا مجبور نشه بین اونها و تو یکی رو انتخاب کنه، کاری کن جایگاه تو منحصربفرد بشه

به همون اندازه که شما از تعریف‌های شوهرتون اعم از اینکه “چه دستپخت خوبی داری” یا “تا حالا به خوشگلی تو ندیدم” خوشحال و ذوق زده میشیدمطمئن باشید به همون اندازه هم شوهرتون از چنین تعریف‌های خوشحال میشه.

پس گاهی به او بگید: “چقدر قوی هستی” ، “تو همون مردی هستی که همیشه آرزوش رو داشتم” ، “این هنره توئه که در اوج قدرت این همه مهربونی”

درحضور خانواده همسر،احترامی اغراق شده و بیش ازحد برای مرد خود قائل شوید اگر همسرتون واردجمعی شد تمام قد بایستید و بااون بنشینیدبا این کار پیش همسر وخانواده همسرعزیز میشید..

وقتی همسرتون صحبتی میکنه، همیشه در میان جمع شما اولین نفری باشید که با دقت و کنجکاوی حرفش رو دنبال میکنید …حتی اگه هیچکس به حرفهاش گوش نده.

چیزی که زن دارد و مرد را تسخیر میکند مهربانی اوست نه سیمای زیبایش..زن مهربان بد اخلاقترین مردان را تسخیر کرده و خوش اخلاقشان میکنند…

عزیزانم مهربان باشید..

 

 

 

اگه از چیزی ناراحــت شدید، همون وقت شروع به دعــوا نکنید..

اگرتوی جمع وحضور دیگران راجع به موضوعی با همسرتون توافق نداشتید مبادا به هم توهین کنید. بهترین کار اینه که سکوت کنید و صحبت رو به خلوت خودتون واگذار کنید.

چون هرچی بگید، همسرتون باز هم همون حسی رو داره که در موقع انجام اون کار ناراحت کننده داشته و باعث شده اون رفتار رو از خودش بروز بده و شما ناراحت بشین!!باید بهش فرصت بدید تا فضاش عوض بشه تا بتونه یه جور دیگه به ماجرا نگاه کنه..

بنابراین باید نسبت به موضوع حساسش نکنید و صبر کنید بعداً که هردوتون آرومتر شدید، تو خوبی و خوشی مطرحش کنید …!

این که کلاً نباید مرد رو به این حد رسوند که نتونه خودش رو کنترل کنه!!!!
چون ممکنه یه کارهایی بکنه یا حرفهایی بزنه که دیگه حرمتها شکسته بشه و نشه جمعش کرد …!!

وابستگی زن تا حدودی به همسرش لازم است تا اقتدار مرد حفظ شود، ولی زمانی که این وابستگی جنبه افراطی داشته باشد، باعث کمرنگ شدن روابط میان آنها خواهد شد.

اگر میخواهید شوهرتون به درخواستتون جواب مثبت بده،(لطفا و اگه ممکنه )رو از اول جمله درخواستیتون حذف نکنید..

خانوما اگر میخواین همسرتون عاشقتون باشه:

پس توی خرج کردن پول هاش دقت کنید!یعنی ولخرج نباشین..قبل از خرج های بزرگ، باهاش مشورت کنید!
چون اینجوری میفهمه شما قدر پولی که بازحمت بدست آورده میدونید و با یه خانوم مدیر و مدبر طرفه

برای خودتون خرج کنید
خوب بپوشید
به سلامتی تون برسید ولی به جا و به اندازه…

شوهرتان را به زندگی علاقه مند کنید.

بهتر است که شوهرتان را در خانه راحت و آزاد بگذارید، مردان، از زنان حساس و زودرنج خوششان نمی آید.

زن هایی که با تشویق شوهرشان عشق همسرشان را قوی تر می کنند.

برای شوهرت زبون بریز و ازش تعریف کن
نذار یکی دیگه این کارو انجام بده، اجازه نده فرد دیگه ای جاتو بگیره..شوهرت برای تشویق و تحسین بیش از هرکسی به شما نیاز داره…..مواظب باش….

 

آقایان تفاوت بین تشویق واقعی و غیر واقعی را درک می کنند و متوجه می شوند، پس سعی کنید در خلوتتان به همسرتان بگویید که مرد بی نظیری است..

آقایون محترم باید بدونن :

زن، مردی را میخواهد که شبیه کوه پُشتَش باشدو هربار میگوید: “دوستت دارم”انعکاسش را صدبرابر از آغوش مردانه او بشنود..

خانم ها به دنبال مردانی هستند که بتوانند زندگی را مدیریت کرده و برای آنها و فرزندانشان تکیه گاه مطمئن باشند.

کسی که به قصد دلگرم کردن همسرش به صحبت‌های او گوش می‌دهد، هم کلمات او را می‌شنود و هم احساسات پشت کلمات او را. لطفا برای شنیدن حرف‌های همسرتون، وقت بزارید.

زمانیکه همسرتان ازدست شما ناراحت است شک نکنید که او میپندارد شمادوستش ندارید…هرزمان به زن عشق ومحبت دادید همواره سرحال شادوپر انرژی می باشد…

مردها خیلی به دنبال این نیستند که من رو دوست داری یا نه! بیشتر دنبال دوست داشتن هستند.

زن ها نیازشان دوست داشته شدن است که هردو حالت از خصوصیات فطرت است.

هیچ زنی احمق نیست !

همیشه نمیشه زنها رو با پول شاد کرد..با ارزشترین هدیه که میشه به یک زن داد ، توجه است توجّهی مداوم…

پائولو_کوئیلو

به این فکر کنید که همسر شما زن خیلی خوبی است، مادری بسیار خوب، عروسی بهتر از دیگر عروس ها و اگر به این طرز فکر ادامه دهید، او همین طور خواهد شد.

 

دستوری و قلدرمابانه حرف نزنید:

به صورت سئوالی تقاضای خود رو مطرح کنید، یه حق انتخاب هم برای اون بگذارید.

بهتره به جای قاطع و محکم و یکسویه با همسر حرف زدن، بگویید:

اگر امکان داره..
ممنون می شم اگه…
نظر من اینه که…..

مردی در زندگی موفق است که احترام همسرش را رعایت کند،زنی که از زندگی اش راضی باشد، خانه را بهشت میکند…

مردی که در طول روز درگیر شغلش است ارتباطش را با احساسات عاشقانه از دست میدهد…رابطه به احساسات مرد کمک می کند که قدرت پذیرش قلبش برای اهدا و دریافت عشق بیشتر شود.

 

آقایون عزیز پاسخ قهر با قهر کار درستی نیست.

اگر چه روانشناسان معتقدند قهر کردن در رابطه زناشویی نشانه عدم بلوغ روانیست وتاکید میکنند که قهر بدترین نوع خشم است و به شدت باید از آن پرهیز کردولی خانوما گاهی احتیاج به ناز کشیدن شما دارن پس قهر میکنن…یادتان باشد شما هم به هر حال ایرادات و نقطه ضعف هایی دارید که همسرتان تحمل می‌کند بنابراین با تقلید رفتار او در صدد تلافی برنیایید.

 

آنچه یک زن از شوهرش می خواهد:

۱️⃣ مرد وفادار
۲️⃣ مرد با برنامه
۳️⃣ به او گوش دهد
۴️⃣ خسیس نباشد
۵️⃣ از لحاظ فیزیکی و روانی زن را ارضاء کند
۶️⃣ به زن حس امنیت دهد

یک زن:
سایه برسر نمیخواهد،تکیه‌گاه میخواهد
فرمـانده نمیخواهد،همـراه میخواهد
احتـرام نمیخواهد،حرمـت میخواهد
هدیـه نمیخواهد،قـدردان میخواهد
همـدرد نمیخواهد،درمان میخواهد

برای جذب خانومها  سورپرایز کردن یکی از شروط موفقیت است..نیازی نیست بیش از حد هزینه کنید..یک شاخه گل،یک نامه،یک بوسه،یک حرف اثرات زیادی در زنان دارد.

این که همسر شما بشنود او فردی بی همتاست و هیچ زن دیگری نمی‌توانسته شما را به این اندازه خوشبخت کند،یک حس فوق‌العاده به او می دهد و اعتماد بنفسش بالا خواهد رفت..

ارتباط کلامی با همسر امری بسیار مهم است:

حرف زدن صادقانه و صمیمانه، شاه­‌کلید همه‌ مشکلات زناشویی می باشد.در مورد آرزو‌ها ، تمایلات، ترس‌ها و نگرانی‌های خود، با همسرتان صحبت کنید.ذهن زنان ،قادر به شناسایی سرنخ هایی کلامی ،تن صداو زبان بدن است ،که قادرند فرد را در حال دروغ گفتن تشخیص دهند !

حرف دل خانوم ها:
آقایون عزیز❗️

ما خانوم ها دوست داریم ابراز احساسات متعادل و به موقع شما رو در عمل ببینیم و بشنویم! به حساب جذابیت و یا تشنه کردن ما این مساله حیاتى رو از ما دریغ نکنید.

اگر به موقع و درست به ما محبت کنید چنان نیرویى به ما میدید که چند برابرش توى خونه و زندگى برمیگرده و صرف آرامش همه اعضا خانواده میشه.

وقتى توى موقعیت هاى مختلف؛ مراقبمون هستین؛ وقتى حواستون به ما هست؛ وقتى خوبى هامون روى جلوى خانوادتون و دیگران میگید و از ما دفاع میکنید؛ اینجور وقت ها از چشم ما میشید مرد ایده آل و جذاب!

هر بوسه عاشقانه که بر لبانهمسرتان میزنید می تواندبه مانند پیامی پرقدرت بر قلبهمسرتان فرود  آید و اورا شعله ور سازد.

 

ازکجا بفهمم خانمم پریود شده؟

خشم شدید
احساس غم ناگهانی
گریه شدید
احساس طرد شدگی
درد وخستگی
احساس تنهایی

آقایان لطفا هنگام قاعدگی (پریودشدن) خانمها را درک کنید!

پریودهای شدید غیرعادی ممکنست نشانه ای از یک اختلال خونی باشند. بیماری فون ویلبراند که افراد مبتلا به آن فاقد یک پروتئین ویژه انعقاد خون هستند…لطفا حواستون به خانومهاتون باشه..

 

 

برای اینکه هر روز حرفی برای گفتن داشته باشید، نیاز به اتفاق خاصی ندارید.حرف زدن در مورد موضوعات روزمره، عقاید و برنامه ها می تواند گفت وگوی دونفره تان را گرم کند.

هیچگاه به معشوقه تان این جملات را نگویید:

تو نیاز به مشاور داری باید بریم پیش روانشناسی ببینه تو چیزیت نیست؟
چرا عین دیونه ها رفتار میکنی؟

اینجور حرفها رو به خانومها  نزنید وگرنه باید منتظر متلاشی شدن زندگیتان باشید..

اگر همسرشما یک مسئله یا مشکلی دارد که احتیاج به روانکاو دارد به هیچ وجه به او نگویید “بیا بریم پیش روانکاو” بلکه شما خودتان به روانکاو مراجعه کنید و از او راه حل بگیرید. البته این  مسئله در مورد هر دو طرف صادق است..

دکتر شاهین فرهنگ

وقتی خانومتاز درد پایش صحبت کرد،
لیست دکترهای خوب شهر را نشان نده!

او را کنار پنجره ببر،
برایش شعر بخوان…

داروی همیشگی یک زن،
“توجه” و “دیده شدن” است…!

 

غیرت خوب است یا بد؟

آقایان دقیق توجه داشته باشند که غیرت را با چیزهای دیگه اشتباه نگیرند. غیرتمند بودن لازمه ی وجود هر مرد است اما نباید آنرا باتعصب، افراط وبدبینی اشتباه گرفت.

غیرت یعنی داشتن توجه از روی محبــــت به همسر..شما باید باغیرت و توجهتان، محیط را برای او امن کنید
اما هنگامی که این توجه با تعصب و بدبینی آمیخته میشود، امنیت را از او میگیرد و وجودش را پر از ترس میکندو شک و بدگمانی های بیش ازحد شما در نهایت او را به ستوه آورده و به سمت فرد دیگری هل میدهد..
با دست خودتان عشقتان را نابود نکنید..

باغیرت مردی ست که میشود در آغوشش،
عالم و آدم را از یادبرد ….!!!!

فیلسوف بازی، زمانی که همسرتون می‌خواد با شما مشکلی رو درمیون بذاره کار اشتباهیه..مثلا وقتی میخواد حرفی بزنه نگید:
ای بابا،زندگی مسائل مهمتری هم داره که بهشون فکرکنیم.

یک راز در مورد زنان:
زن مردی را که قادر به خنداندنش باشد، دوست دارد..اگر زنی را بخندانید در نیمه راه موفقیت هستید شانستان را امتحان کرده خودتان باشید و در عین حال شوخ طبع باشید…

اصطلاح«زن شاد،زندگی شاد»ازنظر علمی نیز اثبات شده است!
مردانی که زنان شادتری دارند،احساس رضایت بیشتری اززندگی دارند!
پس آقایون به نفع خودتونه که خانوما روشاد کنید..

 

هر دو بدانید:

گذشتن از روابط گذشته:

پیش از آنکه رابطه جدیدی را شروع کنید ، پرونده روابط گذشته را ببنید..
مثلاوقتی میخواهیم لباس جدیدی بپوشیم باید لباس قبلی را دربیاوریم و نمی توان لباس های جدید را همینطور پشت سر هم و روی هم پوشید

بنابراین تمام اتفاقات گذشته تمام روابط گذشته حتی اگر ازدواج کرده اید و بچه هم دارید و یا دوستی یا عشقی و عاشقی قبلی را به بهانه های مختلف با خودتان حمل نکنید

اگر عکسی یا چیزی از آن رابطه ها دارید حتماً آن را نابود کنید و گرنه آنها شما را نابود می کنند

تا رها نکنی نمیتوانی از داشته های امروزت لذت ببری .

همیشه صادق باشید:
صداقت شما هیچوقت از یاد همسرتان نخواهد رفت و بی‌صداقتی نیز به راحتی می‌تواند اعتماد وی را از شما سلب و او را بدبین و همین باعث از بین رفتن عزت شما شود..

عقب نشینی از مشاجرات بی حاصل و اعصاب خردکن از رموز خوشبختی در زندگی مشترک می باشد.در زندگی زناشویی گاهی باید کوتاه آمد تا برنده شد.

چه زن، چه مرد، با صدای بلند گله کردن فقط برای مدت کوتاهی مفید است و در صورت تکرار، باعث عصبانیت همسرتان میشود.

درصورت تداوم، این سرزنش‌ها بالاخره کار خودش را خواهد کرد.

توی دعوا  و مشاجره های زناشویی بیشتر از “من” استفاده کنید تا “تو” ،مثلا بگید من ناراحتم که اینو بهم گفتی… نگید تو ناراحتم کردی

جمله ای جادویی برای خاتمه به مشاجره با همسر:

بهترین جملاتی که در حین بحث می توانید به کار ببرید: “میفهمم چی میگی” یا “شاید در این مورد حق با تو باشه” و هر جمله ای که به او بفهماند حرف هایش را شنیده اید و نقطه نظر او را هم در نظر می گیرید با به کار بردن این جملات دیگر در بحث ها در نقطه مقابل و بر ضد همسرتان قرار نمی گیرید بلکه نشان می دهید که موضوع بحث برایتان مهم است و به تمام حرف هایش گوش می دهید.فقط گفتن این جملات مهم نیست بلکه نحوه گفتن آن ها نیز مهم است.

روشهای مقابله با عصبانیت در رابطه عاشقانه :

سریع قضاوت نکنیم
کم کردن انتظارات
صبور باشیم
گاهی سکوت کنیم
فهمیدن علت عصبانیت
به حل مسئله فکر کنیم
بیان احساس خودمان

 

بغل کردن:
آن هم از نوع سفت و محکمشروح و روان را تازه میکند فقط به روبوسی اکتفا نکنید همدیگر را به آغوش بکشید لطفا
دوست داشتن را بهم سرایت دهید..

تحقیقات نشان داده که حتی یک آغوش ۲۰ ثانیه‌ای می‌تواند باعث آزادسازی هورمون اکسی توسین در بدن شود؛..اکسی توسین هورمونِ شادی، ضدافسردگی و ضداضطراب است …

 

همسران با احترام متقابل به یکدیگر می‌توانند اعتماد به ‌نفس را در هم افزایش دهند..

اگر می‌خواهید همیشه شریک زندگیتان شاد باشد در حضور دیگران از توانایی‌های او تعریف کنید..

اگر هرکدام از زوجین کاستیهای خود را قبول کندو در صدد رفع آن برآید زندگی زناشویی شیرین میشودالبته نباید از درک همسردر کاستیهایش سوءاستفاده کرد…

هیچ دو انسانی باروحیات وعلاقه‌مندی‌ مشترک،یافت نشده‌اند پس اگردریک رابطه‌ی دونفره،هیچ مشکل و برخوردی بوجود نیاید،به این معنی‌ست که یکی ازاین دوتمام حرف‌های دلش رانمیزند واین زنگ خطر بزرگیست…

زن و شوهر بایستی به زندگی و به ویژه ادامه زندگی زناشویی خود علاقه مند باشند. لازم است در جهان بینی طرفین، تمایل به بقا و لذت بردن از زندگی وجود داشته باشد.

اینکه همسر ما گاهی نیاز به تنهایی دارد دلیل برکم شدن احساساتش نیست.ازهر موضوعی به بدترین حالتش برداشت نکنید
گاهی کمی تنهایی میتواند کیفیت روابطتان را هم بهتر کند.

آقاو خانم خونه؛

برای خرید هدیه،
به نیازها، علایق، و سلیقه همسرتون توجه کنید. نوع انتخاب شما،بر این اساسنشاندهنده توجه شما به او و نیازهایش میباشد..

وقتی همسرت صدات میزنه با عشق جوابش رو بده. مثلا؛ به جای اینکه بگی هان یا بله، بگو جان دلم، بله عشقم…..مطمئن باش کارت بدون پاسخ نمیمونه احترام بذاری احترام دریافت می‌کنی..

مشوق همسر خود باشیم:

برای رفتارها و صحبت‌های همسرمان ارزش قائل شویم و با یادآوری موقعیت‌های موفق گذشته،او را تشویق کنیم تا آینده ی بهتری داشته باشد.

با صدای بلند زندگی نکنید:

اینقدر با صدای بلند زندگی نکنید؛!
به دیگران چه ارتباطی دارد شما دیشب شام را در کدام رستوران خورده اید؟!
جشن و شادیها و عاشقانه های حقیقی یا دروغی خود را به نمایش نگذارید؛
خیلی ها جای خالی کسی را در زندگیشان حس میکنند؛
آنها را غصه دار نکنید!
یا اینکه امروز دلتان گرفته، می‌نشینید جلوی دوربین زار میزنید؛ شاید همین امروز کسی بعد از روزها غصّه داشتن، دلش میخواهد شاد باشد؛ روزش را خراب نکنید!
این تغییر حال و هوای درونی را درون خود نگه دارید.
لطفا اینقدر با صدای بلند زندگی نکنید!

 

لطفا پا تـوی کفـش خانواده‌ها نکنیـد…!

اولین قانونی که شما و همسرتان در تلخ‌ترین لحظات زندگی مشترک‌تان باید به آن پایبند باشید، قانون «منع توهین» است.

نه شما و نه شریک زندگی‌تان، حتی در بدترین لحظات و در اوج عصبانیت هم حق ندارید به خانواده هم توهین کنید و از بدگویی به خانواده هم به عنوان راهی برای کنترل شریک زندگی یا انتقام گرفتن از او استفاده کنید.

اگر همسرتان با شما بد حرف زده، چرا باید همه حرف‌های ناخوشایندی که مادرش قبلا به شما زده بود را به رخش بکشید و در آخر هم بگویید «تو هم بچه همان مادری…!»

اگر نمیخواهید بیمار شوید،بهتر است احساساتتان را بیان کنید!

عدم بیان احساسات، علاوه بر ایجاد مشکلات روانی، احتمال ابتلا به مشکلات و بیماریهای جسمی مانند سرطان را افزایش میدهد..

 

یک تکنیک در رفع استرس وجود داره تحت عنوان Worry Box یا “جعبه نگرانی”

شما یک جعبه مقوایی مثل یک جعبه کفش بیارید و دربش رو محکم چسب نواری بزنید و بالای آن شکافی کوچک مثل صندوق رای گیری ایجاد کنید.

حالا هر نگرانی که نسبت به یک موضوع دارید رو روی یک تکه کاغذ بنویسید و داخل جعبه بیاندازید.

هر روز نگرانیها و استرس های روزانتان را نوشته و توی جعبه بیاندازید. بعد از گذشت ۶ ماه جعبه را باز کنید و تمام نگرانیها و استرسهای گذشته خود را مجددا بخوانید.

باور بفرمایید که کلی می خندید و از طرفی ملاحظه خواهید کرد که ۹۰ درصد آن استرسها هیچوقت اتفاق نیفتادند.

اینطوری مغزتان تعلیم میبینه که به سادگی بابت مسائل کوچک مضطرب نشه و برای این مدارات عصبی میسازه و این شیوه رو به عادت خوب تبدیل میکنه و دیگه در آینده به ساخت Worry Box دیگر نیازی نخواهید داشت.

استرس همیشگی میتواند به قلب آسیب برساند وحتی گرفتگی شریانهای قلبی را تشدید کند…طبق تحقیقات ۱۰دقیقه گوش دادن به موسیقی درروز.توانایی مغز برای کنترل استرس را افزایش میدهد…

 

در زندگی مشترک همیشه حوصله به خودتون رسیدن داشته باشید..همیشه براتون مهم باشه که باچه ظاهری جلو همسرتون میاید..

دائم به خودتون یادآوری کنید که شما مهمترین شخص زندگی اوهستید پس شیکترین باشید.

به یڪدیگر دلگرمی بدهید:

یڪی از پایه های یڪ رابطه زناشویی عمیق، دلگرمی است ڪه زوجین به یڪدیگر انتقال می دهند. آنچه در دلگرمی وجود دارد، امنیت روانی است،،،،

 

مردها اگر مجبور باشند بین عشق و احترام یکی را انتخاب کنند؛ بیشترشان ترجیح می‌دهند تنها بمانند تا این که به آنها بی‌احترامی شود…!

از سوی دیگر اکثر خانم‌ها به عشق و محبت بیشتر علاقه نشان داده‌اند.

در واقع همان قدر که بشر نیازمند هواست زن به عشق نیاز دارد و مرد به احترام.

اگر مردها و زن ها در روابط زناشویی بتوانند یکدیگر را بدرستی درک کنند، می‌توانند کنار هم  یک زندگی آرام و بی دغدغه و پر از عشق و احترام داشته باشند.

نگاه به یک زندگی عاشقانه از دید همسرتان کمک می‌کند تا فکر نکنید حال زندگی‌تان خوب نیست…

عواقب سرزنش کردن همسر:
وقتی همسرت را سرزنش کردی و در این کار زیاده‌روی هم کردی، منتظر اتفاق‌های ناگوار باش.سرزنش؛ به ویژه وقتی رنگ افراط به خود گرفت،از دوست برای تودشمن می‌سازد.

همدیگر را زیاد ببوسید..سه روشی که تاثیر بوسیدن را در طرف مقابل زیاد میکند:

توجه و ارادی بودن بوسه
بوسیدن را امتداد ندهید فاصله بگیرید و بعد از نو ببوسید
آن را با نوازش همراه کنی

وقتی به مرد دستور ندین که به شما خدمت کنه، خود به خود به ارائه خدمت به شما علاقمند میشه….وقتی از زحمات زن تعریف و تمجید کنین خود به خود ارائه خدماتش به شما بیشتر میشه…

 

وقتی زن و مرد ازدواج می کنن قراره لباس هم باشن.

لباس چیکار میکنه؟
تو رو از گرما و سرما حفظ میکنه و مهم تر از اون نقصاتو میپوشونه..

ادما ازدواج میکنن تا اعتماد بنفس بگیرن. تا خودشونو باور کنن. تا یکی باشه خوبیاشونو بزرگ ببینه بدیاشونو کوچیک. که همین طور که هستن دوستشون داشته باشن….پس چرا وقتی همسرمون یه کاری انجام نداد بهش بگیم تنبل و وقتی یه چیزی نفهمید بهش بگیم خنگ؟؟

زن و شوهر نباید بهم برچسب بزنن و هویت همو زیر سوال ببرن…..شما باید همو بالا ببرین نه پایین..


۴ عادت مهم زوج های موفق:

هیچ گاه بدون خداحافظی یکدیگر را ترک نمیکنند
هر روز همدیگر را میبوسند
هر روزباهم رو در رو گفتگومیکنند
هرشب رابطه جنسی برقرارمیکنند
یکدیگرراشگفت زده میکنند

 

به همان اندازه که پر نگه داشتن باک بنزین برای حرکت ماشین ضروریه، نگه داشتن مخزن عشق هم برای ادامه زندگی لازم و ضروریه

پیش بردن زندگی مشترک با مخزن خالی از عشق غیر ممکنه پس تا جایی که میتونید به زندگیتون عشق تزریق کنید…

معمولاً ازدواج به خاطر قیافه و موقعیت شکل میگیره و طلاق به خاطر اخلاق !!یکم تو معیاراتون تجدید نظر کنین!!

 

“هـر روز؛ به همـدیگر لـذت بدهیـد…!”

ازدواج، یعنی کاری کنید که طرف‌مقابلتان احساس خوبی پیدا کند و به صورت روزانه به او لذت بدهید؛ البته همانطور که خودش دوست دارد…

اگر همسرتان می‌گوید؛ از گل زنبق خوشش می‌آید، چون خودتان فکر می‌کنید گل رز بهتر و رمانتیک‌تر است، برای او رز نخرید.

یاد بگیرید همسرتان چطور دوست دارد به او لذت بدهید؛ چه محبت فیزیکی باشد، چه جملات محبت‌آمیز، چه هدیه دادن، کمک کردن و یا وقت گذراندن با او.

عادت کنید این کارها را به صورت روزانه برایش انجام دهید. مطمئن باشید از لذت دادن، بیشتر از لذت گرفتن، لذت خواهید برد…

 

در روابط زناشویی و زندگی مشترک همیشه به این فکر کن
اینو بگی رابطه ات بهتر میشه یا نه؟!

منم موافقم که گاهی حق با توست
اما رابطه خوب از همه چیز مهمتره…

در مقابل شریکت هرچند که حق با تو باشه لجبازی و اصرار فقط رابطه را خراب میکنه!

منبع: سایت عروس کرج
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + چهارده =