تکنیک های آسان برای انجام آرایش طبیعی

برای اینکه صورت خود را آرایش طبیعی کنیم تا همه اطرافیان ما متوجه استفاده ی ما از لوازم آرایشی متعدد نشوند کافیست چند تکنیک ساده را انجام دهیم. برای شروع در ابتدا صورت تان را از هر نوع آرایشی پاک کنید. برای آنکه آرایش به زیبایی روی صورت شما بنشیند ابتدا صورت خود را با یک پاک کننده شسته و سپس با پارچه ای تمیز آن را خشک کنید.

پوست خود را مرطوب کنید و رنگ پوست خود را آشکار سازید

سریع ترین و طبیعی ترین راه برای مرطوب کردن پوست  استفاده از لوسیون ها و ضد آفتاب ها می باشد که باعث حفاظت پوست در برابر نور نیز میشوداز آنجایی که این مرحله ،پایه آرایش طبیعی شما  محسوب می شود، شما مجبور نیستید آن را دقیقا با پوست خود مطابقت دهید . پلسی اسموند، میکاپ آرتیست  شهر نیویورک می گوید حتی می توانید کمی عمیق تر به آرایش صورت خود بپردازیدآن را مانند یک مرطوب کننده پایه قرار دهید.

نقص ها را پوشش دهید

برای چروک های آشکار صورت یا تیرگی زیر چشم ها، از یک پوشاننده  حاوی رنگدانه های غنی استفاده کنید. اسموند می گوید: “نکته کار این است که بیش از پوشاننده استفاده نکنیم ، در غیر این صورت ناحیه ها که تلاش برای  رفع مشکل آنها هستیم بیشتر مشکل خود را نشان می دهند.” برای لکه ها؛ رنگ زدن، ترکیب سازی، و پوشش را در لایه های نازک انجام دهیمبرای تیرگی زیر چشم، قلم را زیر چشمان خود بکشید، سپس روی آن را با انگشت خود پخش کنید.

از کرم پودر صورت استفاده کنید

اگر پوست شما براق می شود، از یک کرم پودر جذب کننده چربی استفاده کنید توجه داشته باشید: اگر پوست شما بسیار چرب می باشد، مرطوب کننده رنگی را استفاده نکنید و فقط ازکرم پودر و سایه استفاده کنید. با استفاده از یک قلم مو و یک حرکت دایره ایآن را روی پوست خود قرار دهید. این حرکت مقدار کمتری  آرایش را روی صورت شما قرار می دهد. ( کرم پودرکمتر به چشم می آید )
از رنگ گرم برای گونه های خود استفاده کنید

پیت مک گرات، مدیر طراحی خلاقانه ، می گوید: کرم پودر هلو یا صورتی گرم “به صورت شما سرخی طبیعی و لطیفی می بخشد“.  در غیر این صورت صورتی سرد باعث ساختگی بودن آرایش شما می شود.

 چشم ها و لب خود را جلوه دهید

برای آنکه آرایش طبیعی سبک داشته باشید، آرایش خود را در نور روز انجام دهیدآینه خود را نزدیک پنجره قرار دهید.

سایه چشم

رنگ نرم و قهوه ای، حالت خطوط طبیعی چشمان شما را افزایش می دهد.همیشه یک سایه کمی تیره تر از پوست خود را انتخاب کنید.آن را به روی چین و چروک ها و در کنار مژه های پایینی چشم خود کشیده و . برای روشن تر شدن چشم ، تقویت کننده های چشم به مراکز پلک های، گونه های ابرو ، و گوشه های داخلی چشم بکشید.

از مداد چشم استفاده نکنید ( اختیاری )

اگر احساس میکنید میخواهید چشمانی شاخص تر داشته باشید ( یا میخواهید ظاهری کمتر ساده برای عصر ها داشته باشید)، به آرامی یک مداد قهوه ای نرم یا خاکستری را بین مژه های خود بکشید.

ماهرانه لب های خود را نمایان سازید

برای داشتن یک رژ زیبا (که باقی بماند )، رژی را انتخاب کنید که متناسب با لب های شما باشد. سپس آن را به لب های خود با یک براش مناسب بمالید تا اینکه به طور مستقیم از خود رژ استفاده کنیدتمرکز آن را در مرکز لب های خود قرار دهید و براش را  به سمت بیرون بکشید.

مژه های خود را جلوه بیشتری دهید

نمایان ساختن  مژه ها بسیار ضروری است، حتی برای صورت بدون آرایش. اسموند می گوید: “شما می توانید مراحل سایه و خط چشم را چشم پوشی کنید ولی به هیچ عنوان ریمل را فراموش نکنید.” دو غشاء را بر روی مژه های بالایی خود اعمال کنید (اگر بلوند هستند از ریمل قهوه ای استفاده کنید؛ اگر تیرتر از ریمل تر تر استفاده کنید).
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − 3 =