روش های آسان ترک شیشه

ترک شیشه ، ماده روان گردان ، جنگ با وسوسه – قسمت اول

ترک شیشه، ترک ماده روانگردان که این روزها در میان تعداد بیشماری از جوان ها به عنوان ماده ی تفریح جنسی مصرف می شود و در ادامه به دلیل لذتی که فرد هنگام مصرف به آن می رسد مجددا برای بارهای بعدی به دام وسوسه استعمال آن می افتاد. مصرف شیشه منجر به ترشح بیشتر دوپامین در مغز می شود و به همین سبب فرد مصرف کننده به لذت و احساس نشاط و آرزو می رسد. این حال خوب باعث مصرف دوباره و چندباره شده و فرد به طوری که خودش چنین فکری نمی کند در دام اعتیاد به شیشه اسیر می شود.

مصرف شیشه می تواند در حالت روانی و رفتارهای روزمره بسیار تاثیر گذار باشد، کمبود آب و تعرق زیاد (البته نه به اندازه اکستازی) در فرد مصرف کننده دیده می شود، بی خوابی و آثاری از استرس همراه و دائمی از نشانه های دیگر است. معمولا کمپ ترک اعتیاد برای این افراد جوابده نیست و با توجه به دوره ۲۱ روزه (مدت کم) فرد مجددا بعد از خروج از کمپ به سراغ مصرف می رود.

چرا شیشه را نمی توان ترک کرد؟

این یک دیدگاه غلط در مورد مصرف شیشه در کشور ماست و در اکثر جوامع دیگر چنین رویکردی برای شیشه (آمفتامین) در اذهان وجود ندارد، ما معتقد هستیم ترک شیشه از موادهای مورفینی بسیار آسان تر و راحت تر بوده اما جلوگیری از مصرف دوباره آن کمی سخت تر از تریاک و هروئین است.

هنگام ترک شیشه چه اتفاقی برای ما می افتد؟

بسیاری از جوانها چنین پرسشی را دارند که آیا هنگام ترک شیشه اتفاقات عجیب و دردناکی برایمان رخ می دهد؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت خیر.. هیچ اتفاق عجیب و یا رویداد نامیمونی برایتان رخ نمی دهد نه درد می کشید و نه حالات عجیب و غریب روانی بهتان دست می دهد ، خیلی ها از ترس عوارض ترک شیشه، هیچگاه برای رهایی اقدام نمی کنند…

حالات و عوارض ترک شیشه چیست؟

یک فرد معتاد به شیشه دائما در تنش است، مضطرب و دل آشوب است و سعی دارد تا دائما برنامه های روزمره خود را با مصرف شیشه وقف دهد و طوری چیدمان کاری داشته باشد که مثلا برای ۷ وعده مصرف در روز زمان کافی را داشته باشد و اگر در این میان کاری برایش پیش بیاید بسیار آشفته و نگران می شود، فرد معتاد بطور متوسط روزانه در حدود ۲۰ الی ۵۰ هزار تومان هزینه دارد و جالبتر اینکه دیگر لذتی از مصرف عایدش نمی شود و فقط برای اینکه مضطرب نباشد مصرف می کند. اما زمانی که برای ترک اقدام می کند بعد از گذشت ۱۲ ساعت و یا شاید کمی بیشتر به آرامشی وصف ناپذیر می رسد و در خوابی طولانی فرو می رود. هر بار که از خواب بر می خیزد احساس سلامتی و تندرستی بیشتری می کند. آرامش در فرد بیشتر پدیدار می شود و احساس گرسنگی و اشتها زیاد به او روحیه جنگیدن می دهد، جنگیدن برای مقابله با وسوسه ای درونی که او را ترغیب به برگشت می کند اگر فرد به میل خود ترک کند این روند برای او بسیار جالب و آسان خواهد بود و هرچقدر که ساعت های بیشتری را دوام آورد میل مصرف در فرد کاسته می شود. این رویه تا ۳ الی ۴ روز ادامه دارد. البته ما در ادامه به شرایط لازم جهت دوری از مصرف شیشه به طور مفصلی اشاره خواهیم نمود و اینها مقدماتی برای شرح مطلب در ادامه است.

با آرونیوز تا سلامتی دوباره همراه شوید.

انتشار ادامه مطلب ۲۲ فروردین ۹۷
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + ده =