روش های آسان ترک شیشه

ترک شیشه ، ماده روان گردان ، جنگ با وسوسه – قسمت دوم

در مقاله قبلی کلیاتی را در مورد ترک شیشه و چگونگی حالات فردی که دچار اعتیاد به آن شده، ذکر کردیم. در این مقاله قصد داریم تا در مورد روش های ترک شیشه در خدمتتان باشیم.

قبل از هر چیز ما از فرد مصرف کننده این پرسش را داریم که آیا خودش قبول دارد که معتاد شده و یا خیر، اگر پاسخ منفی است و بعبارتی دیگر فرد این اعتیاد را در خود نمی بیند، ما برای راستی آزمایی یک درخواست کوچکی داریم! آن هم اینکه لطفا اگر معتقد هستید که اعتیاد ندارید، برای اینکه به خودتان و همه ثابت کنید که اینچنین است، سه روزه آینده را بطور امتحانی مصرف نکنید!!! اگر توانایی انجام چنین کاری را دارید پس معتاد نیستید و این مقاله برایتان مناسب نیست! اما اگر به هر دلیلی، تکرار می کنم به هر دلیلی نتوانستید در سه روزه آینده مصرف نکنید، پس بیایید باهم به سراغ ترک شیشه برویم.

 

چرا باید شیشه را ترک کرد!؟

بعضی این پرسش را نیز در ذهن دارند و به نظرشان مصرف شیشه مشکلی برای آنها به وجود نیاورده، در پاسخ به این افراد یک محاسبه ساده کافی ست آنهم اینکه فرد مدعی به قبل از دوران اعتیادش فکر کند. اگر به نظرتان از قدرت جسمی، تمرکز و ثبات بدنتان کم نشده، اگر منزوی نشده اید، اگر افسرده نشده اید، پس به مصرف ادامه دهید شاید شیشه برای شما ماده ای مفید محسوب شود!!! از این حرفها که بگذریم… هزینه های زیادی برای خرید شیشه می بایست پرداخت کرد که در این روزگار کمی خود زنی است. دیگر اینکه شما برای سال های آینده زندگی خود به دندان، مغز، اعصاب و روان احتیاج خواهید داشت اگر خانم هستید که دیگر بدتر از همه به زیبایی هم احتیاج دارید! پس شک نکنید که دوره سلامتی و نشاط دوباره باز خواهد گشت، چرا که ما معتقدیم اگر اینچنین نبود شما هم اکنون مشغول خواندن این مقاله نبودید! پس بیابید واقع بین باشیم و استارت کار را از هر زمان که شما بگویید بزنیم!

ما در این مقاله آسان ترین روش ترک شیشه را برای تان گردآوری کرده ایم که امیدواریم مفید فایده واقع شود.

 

مرحله اول – چند روز دوز خود را مصرف کنید و آماده ترک شوید!

ذهنتان را حاضر کنید، این که یک دفعه تصمیم به ترک بگیرید ممکن است هنوز آماده نشده باشید، پس الان لازم نیست ترک کنید! چند روز دیگر برای ترک مصرف شیشه اقدام کنید، در ابتدا و در طی روزهای آینده مصرف را معمولی داشته باشید و در دوز مصرف تان به عدم لذت آن مدام فکر کنید. الحق که دیگر لذتی در آن نیست! خود را با این واقعیت متقاعد کنید. و کم کم مصرف سیگار را نیز به طور موقتی و تا زمان ترک کامل آن کاهش دهید، نمی دانید که کاهش مصرف سیگار می تواند چه کمک شایانی به ترک مصرف شیشه کند.

مرحله دوم – به آرامی دوز را کم کنید!

طی دو الی سه روز دوز را کاهش دهید. با کاهش دوز مصرف احتمالا خواب آلوده خواهید شد، پس فقط زمان هایی که خیلی به آن احتیاج دارید مصرف کنید و این رویه را تا حد عدم مصرف ادامه دهید. دقت داشته باشید که این کاهش دوز بیشتر از دو سه روز طول نکشد.

مرحله سوم – بازگشت هوشیاری

بعد از قطع مصرف و در این مرحله شاید کمی افسرده و یا ناراحت باشید اما ایرادی ندارد دو روز را اینطوری سپری کنید، سعی کنید در محیطی برای ترک اقدام کنید که کسی نباشد که بخواهد با شما کلنجار برود بهتر است اگر مجرد هستید قبل از ترک یک نفر (مثلا خواهر یا برادر) را در جریان قرار دهید که شما را در چند روز ترک حمایت کند. اگر با پدرتان راحت هستید این موضوع را به او بگویید و از آنها بخواهید تا چند روز فقط لی لی به لا لایتان بگذارند، چه ایرادی دارد؟! به این موضوع فکر کنید که همه می دانند شما مصرف کننده هستید و حال با این کار چقدر محبوب می شوید و از این به بعد آنها شما را ۱۰۰۰ برابر بیشتر دوست خواهند داشت و بهتان لقب قهرمان را می دهند.

در روزهای ترک (۲ الی ۳ روز) صبور باشید، تا هوشیاریتان بدون مصرف شیشه باز گردد. ممکن است بسیار خواب آلوده و بی حوصله و البته گرسنه باشید، خوب ایرادی ندارد اینها نشانه های خوبی است ، پس فکر کنید سرما خورده اید و نیاز به استراحت مطلق دارید. از کار کردن و ذهن خود را درگیر چیزی کردن به شدت بپرهیزید چون منجر به بهم ریختگی تان می شود و ممکن است از اعتماد به نفستان کاسته شود و دوباره بخواهید مصرف کنید.

با خیالی آسوده فقط بخوابید، تا سلامتی در شما طلوع کند.. معمولا افراد مصرف کننده شیشه از شعار های کمپی ها خوششان نمی آید و آنرا مسخره می پندارند، خب تا حدودی بی راه هم نمی گویند! از اتلاف وقت خود در این سخنرانی ها دوری کنید و فقط به خودتان فکر کنید و در آرامش باشید. از مصرف داروهای ترک به شدت خودداری کنید چون ترک شیشه دشواری خاصی ندارد که بخواهید بابتش دارو مصرف کنید! پیشنهاد ما برای روزهای اول استفاده از داروهای گیاهی مثل داروی هفت گیاه (آرامبخش) ، گل گاو زبون ، استوخودوس (آرامبخش مفید و قوی گیاهی) ، عرق یونجه (سم کش و آرامبخش) استفاده کنید ، حتی می تواند همه را باهم مصرف کنید و ادامه دهید یا به عزیزان تان هم بدهید! چرا که هیچ عوارضی نداشته و مصرف آنها برای همه مفید است بویژه شما که به آرامش بیشتری احتیاج دارید. همچنین در زمان ترک شیشه ممکن است چند شب خوابهای ترسناک(!) ببینید که با مصرف این عرقیات از خوابزدگی شبانه و مشکلات اینچنینی رهایی خواهید یافت.

نظرات یا پرسشهای خود را در پایین این مقاله کامنت کنید… به سرعت پاسخگو هستیم…
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + 12 =