خرید ملک در شهر جدید اندیشه

استقبال زوج های جوان و تحصیل کرده برای خرید ملک در شهر جدید اندیشه (تهران دوم)

شروع زندگی برای زوج های جوان همانقدر که شیرین و دوست داشتنی است به همان اندازه هم می تواند چالش آفرین باشد! در کنار هزینه های ریز و درشت شروع زندگی و همچنین هزینه های مراسم عروسی، یکی از بزرگترین چالش های پیش رو تهیه مسکن برای جوان ها است. با توجه به ازدحام و فشردگی جمعیت در شهر تهران، وجود ترافیک های سرسام آور، نبود امکانات کافی برای جمعیت رو به رشد و همچنین از همه مهمتر آلودگی هوا و مهمتر از آن هزینه های بالای اجاره خانه و خرید ملک در تهران می توان به سادگی پیش بینی کرد که شهر های اطراف و نوپای تهران که امکانات شهری را داشته و فاصله کمتری تا پایتخت دارند، مورد استقبال قشر جوان از جمله قشر تحصیل کرده تهرانی قرار بگیرد. از حدود دو سال پیش (۱۳۹۵) املاک شهر جدید اندیشه به یکی از محبوب ترین موقعیت ها برای خرید ملک در شهر جدید اندیشه توسط جوانان تهرانی مبدل شده است.

 

معرفی شهر جدید اندیشه

شهر جدید اندیشه در قلب شهریار واقع گردیده و دارای شش فاز است. پیش شماره ی تلفن های شهر جدید اندیشه ۰۲۱ بوده که مطابق با پیش شماره ی شهر تهران است. اندیشه در فاصله ۲۵ کیلومتری از تهران و ۱۰ کیلومتری از کرج واقع شده است.  شهر جدید اندیشه مطابق با استانداردها و معیارهای جدید طراحی و ساخت ایرانی-اسلامی بنا گردیده و دربرگیرنده کلیه امکانات بروز شهری است. به نوشته ویکی پدیا شهر جدید اندیشه یکی از بزرگترین و بهترین مکان های تجاری و تفریحی است.

خرید ملک در شهر جدید اندیشه

از بین فازهای اندیشه می توان بهترین آنها را فاز یک و فاز سه معرفی کرد. فاز یک با بیشترین امکانات شهری و دسترسی مناسب به مناطق مهم، جمعیتی بیش از صد هزار نفر را در خود جای داده است و همچنان که با ادامه ساخت و سازهای املاک های لوکس نشانی از پتانسیل بالا و پویایی این فاز رو به رشد دارد. فاز یک شهر جدید اندیشه در سال ۱۳۹۰ با ساخت آپارتمان های لوکس و بی نظیر رنگ و بوی متفاوتی به خود گرفت و باعث شد تا خیلی زود موج اول جوانان برای تهیه مسکن به این منطقه مراجعه کنند، ساختمان هایی که در این منطقه با نام پارسیان (ساختمان های پارسیان اندیشه) قلمداد می شوند دارای متراژهای گوناگونی هستند و از مرغوب ترین متریال ساختمانی تا لوکس ترین تجهیزات مانند شیرهای اهرمی آلمانی در ساخت و تجهیز آنها به کار گرفته شده است.

فاز ۳ اندیشه در سال ۱۳۷۰ در زمینی به مساحت ۳۶۰ هکتار طراحی و بر اساس کاربری مصوب در مراحل مختلف واگذار شده است. این فاز از نظر دارا بودن زیر ساخت‌های شهری شرایط بهتری نسبت به سایر فازها دارد. در این فاز مجتمع بزرگ تجاری نگارستان به بهره‌برداری رسیده و از پر بازدیدترین و شیک‌ترین مکانهای خرید در اندیشه می‌باشد.

مجتمع تجاری نگارستان در شهر جدید اندیشه

تراز مثبت جمعیت پذیری ۲۰ هزار نفری شهر جدید اندیشه طی پنج سال گذشته

مدیرعامل شهر جدید اندیشه میزان جمعیت ورودی و جمعیت خروجی از شهرهای جدید را از دیگر شاخص‌های بررسی موفقیت یا عدم موفقیت یک شهر جدید عنوان کرد و گفت: اگر تراز جمعیتی یک شهر جدید مثبت باشد نشان می‌دهد که قابلیت لازم برای جذب جمعیت را دارد. بر اساس آمار طی پنج سال گذشته ۳۰ هزار نفر وارد شهر جدید اندیشه شده اند و طی این مدت ۱۰ هزار نفر نیز از این شهر خارج شدند بنابراین تراز جمعیت شهر جدید اندیشه ۲۰ هزار نفر مثبت است.

وی محیط زندگی، منطقه شهری، جانمایی شهری و ارتباط با سایر مراکز سکونتی را از عوامل کیفیت زندگی در شهرهای جدید عنوان کرد و ادامه داد: بر اساس قانون شهر جدید شهری است که حداقل در فاصله ۳۰ کیلومتری شهر اصلی احداث شود و حتما باید راه‌های ارتباطی مناسبی بین شهر جدید و شهر اصلی وجود داشته باشد.

آیینی افزود: در حال حاضر فاصله شهر جدید اندیشه تا تهران (منطقه ۲۲ نزدیکترین نقطه به اندیشه) ۱۴ کیلومتر است و راه‌های ارتباطی متعددی با شهر تهران دارد. این نزدیکی تا حدی است که حتی میتوان شهر جدید اندیشه را یکی از مناطق تهران به شمار آورد.

 

قیمت خرید، رهن و اجاره خانه در شهر جدید اندیشه

در هفت سال گذشته و با توجه به افزایش تقاضای مسکن و کاهش ساخت و سازها قیمت املاک اندیشه کمی گران تر از سال های دور تر شده است اما به دلیل قیمت های مناسب تر آن نسبت به شهر تهران همچنان محلی مناسب برای جوانان و سرمایه گذاران به شمار می آید.

به گزارش آرونیوز (در تاریخ ۱۳۹۷/۰۷/۱۵) در املاک اندیشه قیمت های رهن و اجاره یک دستگاه آپارتمان نوساز و شیک ۶۰ متری در حدود ۶۰ میلیون رهن کامل است که با توجه به دسترسی و موقعیت شهر جدید اندیشه نسبت به شهر تهران و در مقایسه با آن رقمی ایده آل به شمار می آید این در حالی است که قیمت های اجاره و رهن خانه های نوساز و شیک در تهران بسیار بالاتر از قیمت گفته شده است.

قیمت های خرید خانه در اندیشه با در نظر گرفتن فازهای محبوب تر آن ( یعنی فاز ۱ و فاز ۳) تا متری ۷ میلیون تومان (برای واحد های نوساز و شیک) در نظر گرفته شده است و به فروش می رسد. پیش بینی می شود که در ماه های آینده و تا پیش از پایان سال ۱۳۹۷ قیمت های کنونی خرید ملک در شهر جدید اندیشه به سبب سرازیر شدن جمعیت از تهران و کرج و استقبال غیرمنتظره با افزایشی چند میلیونی مواجه شود.

 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + بیست =