کاشت ناخن به روش های آسان

کاشت ناخن به روش پودری به صورت آسان و سریع!

آیا می دانستید داشتن ناخن های زیبا و کشیده (تا حد طبیعی) و یا کاشت ناخن می تواند در زیبایی شما بسیار موثر باشد و جتی سن تان را بسیار کمتر نشان دهد!

کاشت ناخن به روش پودری را تاکنون زیاد شنیده ایم و راجع آن مطالب زیادی نوشته شده، ما در این صفحه از آرونیوز آسان ترین برای کاشت ناخن به روش پودری که به اصطلاح کاشت مادر نیز نامیده می شود (اکثر کاشت های ناخن از این نوع کاشت منشا می گیرند و تلفیقی از آن هستند) آموزش خواهیم داد.

کاشت ناخن به روش پودری نسبت به کاشت ژله ای از دوام بیشتری برخوردار است و کاشتی است پایدار و مستحکم، بدون شکستگی ،بدون هوا گرفتگی، نازک و زیبا و در کشور ما ایران اکثریت پیشنهاد کسانی ناخن کاشته اند یا ناخن کار ها این نوع کاشت میباشد و برخلاف کاشت ژله ای با آب و هوای خشک سازگاری دارد و این نوع سازگاری منجر به ماندگاری بیشتر و محکم تر و مقاوم تر میشود . و نسبت به کاشت ژله ای هزینه کاشت پایین تری دارد و اگر بودجه شما متوسط میباشد میتوایند این نوع کاشت را انتخاب کنید ( کاشت ژله ای به نسبت کاشت پودری از کاشت نازک تر و واقعی تر و ظریف تری برخوردار است و  گرانتر از کاشت اکریلیک است).

ناخن اکریلیک از لحاظ مقاوم بودن قوی هستند, اما اگر بیش از حد فشار را بر روی آنها وارد کنید، می شکنند.

پس بعد از کاشت ناخن می بایست بیشتر از پیش مراقب بود و در هنگام کارهایی مانند کار با ابزار ، باغبانی، و کار با مواد شیمیای همیشه دستکش را فراموش نکنید. زیرا مواد شیمیایی موجب اختلال در عملکرد طبیعی رشد ناخن میشود .

کاشت ناخن به روش پودری در سایت آرونیوز

مواد لازم در کاشت ناخن پودری

 1. پودر کاشت ( صورتی pink یا شفاف)
 2.  جا پودری یا گوده
 3. لیکوئید
 4. پمپ لیکوئید
 5. پرایمر ( چسب بین ناخن و مواد)
 6. لاک مانیکور
 7. ضد قارچ (برای جلوگیری از عفونت های قارچی)
 8. قلم پودر ( قلم تخت شماره ۶ یا۸ )
 9. روغن ( جهت سهولت در کار پولیش)
 10. چسب ( جهت چشباندن تیپ)
 11. تیپ (پایه کوتاه – پایه بلند – فرنچ – طرحدار)
 12. پوشر یا عقب زن
 13. نیپر یا گوشت گیر
 14. کاتر سرگرد یا صاف یا هر دو – جهت کوتاه کردن تیپ
 15. ناخن گیر
 16. بافر
 17. برق ناخن و لاک ناخن جهت طراحی و دیزاین ناخن کاشته شده

و در آخر یک جعبه ابزار تا وسایل فوق را در آن قرار دهیم .

روش کاشت ناخن به صورت پودری

مراحل کاشت ناخن پودری:

الف : در ابتدا یک مانیکور ساده انجام داده و پوست اطراف ناخن ها را به لاک مانیکور آغشته میکنیم کمی صبر میکنیم تا نرم شود سپس توسط عقب زن پوست را از سطح ناخن کنار می زنیم و با نیپر گوشتهای اضافه اطراف ناخن را می گیریم.

ب : مرحله بعدی انتخاب تیپ مناسب با سایز ناخن ها می باشد که برای هر ده تا ناخن دست باید این کار را انجام داد چون صد درصد فرم و اندازه همه ناخنها یکی نیست.

ج : بعد از آن صدف ناخن را سوهان میزنیم تا روی آن شیارهایی ایجاد شود و سپس با استفاده از سوهان دور، کوتیکول ناخن را از صدف ناخن جدا کرده و سپس ضد قارچ را می زنیم.

د : پس از خشک شدن ضد قارج تیپ مناسب ناخن را می جسبانیم پس از آن با کاتر تیپ را به دلخواه مشتری ( سرصاف یا گرد) کوتاه کرده و روی تیپ و قسمتی که خط بین ناخن هست را  کمی به آرامی سوهان می کنیم تا یکدست و هم سطح گردد در مرحله بعد پرایمر را می زنیم و شروع به مواد گذاشتن می کنیم.

س: مواد را خیلی شفاف با قلمو و به صورت مرتب روی همه قسمتهای ناخن گذاشته پس از خشک شدن مواد دور ناخن را به وسیله سوهان دستی باز می کنیم و کمی هم سوهان برقی می کشیم.

ش: در مرحله بعدی سوهان روی کاشت را می زنیم که شامل ۴ مرحله است :

 1. سوهان دور
 2. سوهان روی ناخن
 3. سوهان دستی
 4. بافرکشی می باشد

 

مرحله پایانی کاشت ناخن پودری:

در آخر روغن را روی ناخنها زده تا شفافیت و درخشندگی داشته باشند و بعد از آن  مدتی صبر کرده تا روغن روی ناخن از بین برود و روی آن را برق ناخن زده و سپس اگر خواستید لاک می زنید و دیزاین  میکنید.

نکته با اهمیت در مورد کاشت ناخن پودری:

دلایل پیدایش قارچهای زیر ناخن پس از کاشت ،هواگرفتگی پس از کاشت،  زرد شدن ناخن و جنس مواد و مقدار لیکویید مصرفی و  ….. همگی از عوارض کاشت ناخن بدون رعایت نکات بهداشتی و به دلیل استفاده از مواد بی کیفیت برای کاشت ناخن و استفاده از ابزار کاشت ناخن بدون استریل نمودن ابزار  میباشد .  با رعایت نکات بهداشتی و استریل نمودن همیشگی لوازم و ابزار کاشت ناخن و همچنین استفاده از مواد استاندارد و با کیفیت از کلیه عوارض و بیماری های پوستی جلوگیری نمایید .
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + سه =