تمیز کردن و تخلیه مقعد برای نزدیکی از پشت ، راهنمای زناشویی

اگر شما هم قصد انجام رابطه مقعدی یا نزدیکی از پشت را با همسرتان یا شریک جنسی تان دارید، بد نیست پیش از دست به کار شدن، به رعایت برخی جزئیات در رابطه مقعدی توجه کنید، شستشوی مقعدی باعث افزایش کیفیت و سلامت طرفین در این نوع نزدیکی می شود و در نهایت رضایت جنسی هر دو طرف را به دنبال خواهد داشت.

پیش از رابطه مقعدی می بایست انتهای روده (درون مقعد) را به روشی که در ادامه خدمتتان ارائه کرده ایم، انجام دهید، اما نکته قابل توجه در تمیز کردن و تخلیه مقعد برای نزدیکی از پشت آنجایی است که تمیز کردن فقط برای افزایش کیفیت رابطه جنسی بوده و هیچ گونه از میکروب ها و باکتری های درون مقعد با این روش ها از بین نمی روند، جالب است بدانید که هیچ روشی برای از بین بردن این میکروب های درون مقعد وجود ندارد و شما می بایست همواره رعایت نکات بهداشتی را در رابطه جنسی خود مد نظر داشته باشید.

ویکی پدیا نوشته است: شستشوی مقعدی یا دوش مقعدی (انگلیسی: Rectal douching) عملی است که برای شستن و پاکسازی انتهای روده از مدفوع و آماده‌ کردن آن برای انجام رابطه جنسی مقعدی انجام می‌گیرد. هم به انجام این کار و هم به ابزار مورد استفاده از آن دوش مقعدی می‌گویند. اکثر افرادی که از این دوش برای شستشوی انتهای روده استفاده می‌کنند، مردان همجنسگرا هستند. به همین دلیل مطالعاتی دربارهٔ شیوهٔ دوش گرفتن مقعد و عوارض آن بر روی مردان همجنسگرا انجام شده است.

عمل شستشوی انتهای روده بسیار آسان است و توسط وارد کردن آب به درون روده از طریق مقعد و خارج کردن آن انجام می‌شود. ابزار این کار، شلنگی است که به یک شیر آب در حمام یا دستشویی وصل است. در نوک شلنگ قطعه‌ای قرار دارد که گِرد است و مقعد را زخم نمی‌کند و به سادگی وارد مقعد می‌شود. انتهای شلنگ را وارد مقعد کرده و آب را کمی باز می‌کنند. انتهای روده که پر از آب شد، شیر آب را می‌بندند و آب کثیف شده را با عمل مشابه مدفوع کردن، خارج می‌کنند. به این صورت انتهای روده کاملاً از مدفوع پاک شده و مقعد برای انجام رابطه جنسی آماده است.

نوعی دوش مقعد هم وجود دارد که برای مسافرت مناسب است. دوش مقعد مسافرتی شامل یک حباب پلاستیکی نرم یا لاستیکی و یک شلنگ بسیار کوتاه است. برای استفاده از آن، حباب را پر از آب می‌کنند. سپس نوک آن شلنگ را وارد مقعد کرده، حباب را فشار می‌دهند و آب را به درون روده هدایت می‌کنند.

حمام یا دوش مقعدی

تصویر دوش مقعدی (جایگزین روش شلنگ)

نکات احتیاطی برای تمیز کردن و تخلیه مقعد

 

۱- اطمینان حاصل کنید که سر شلنگ نرم بوده و به بافت نرم و اسفنجی مقعد آسیب یا خراشی وارد نمی کند.

۲- پیش از آغاز تمیز کردن و تخلیه مقعد ، اگر مدفوعی دارید آن را دفع کنید. سپس شروع به کار شستشوی مقعد کنید.

۳- برای شستشوی مقعد از آب ولرم استفاده کنید، چرا که ممکن است آب گرم به دیواره های داخلی روده (مقعد) آسیب وارد کند، همینطور آب سرد هم سبب جمع شدن مقعد می شود و کار تمیز کردن و تخلیه مقعد را برایتان سخت خواهد کرد.

۴- برای شستشوی مقعد عجله نکنید و در حدود ۱۵ الی ۲۰ دقیقه زمان بگذارید.

۵- مراقب میزان آبی (حجم آب) که هر بار وارد روده (مقعد) می کنید باشید اگر بیشتر از ظرفیت مقعد آن را پر کنید به دیواره های مقعد آسیب وارد می شود. از همین روی فشار آب را کم نگه داشته و به آرامی سر شلنگ را وارد کنید سپس صبر کرده تا زمانی که از پر شدن مقعد اطمینان حاصل نمایید. (اگر این کار را به آرامی انجام دهید متوجه پر شدن انتهای روده می شوید)

۶- بعد از تمیز کردن و تخلیه مقعد تا ۱۵ الی ۲۰ دقیقه نزدیکی از پشت را انجام ندهید تا عضلات آن ناحیه به حالت نرمال بازگردد.

۷- برای نزدیکی از پشت از روان کننده هایی استفاده کنید که بی حس کننده نیستند، تا در صورتی که فشاری شدید به شما وارد شد متوجه درد در آن ناحیه شوید.

 

به طور کلی تمیز کردن و شستشوی مقعدی بسیار ساده بوده و به راحتی و با کمترین امکانات قابل انجام است، حتما توجه داشته باشید که با این روش هیچ نوع از باکتری ها و میکروب های خطرناک انتهای روده پاکسازی نمی شود و این عمل تنها برای بالا بردن کیفیت رابطه مقعدی است. پیشنهاد می کنیم برای مطالعه بیشتر در مورد رابطه مقعدی مقاله راهنمای رابطه مقعدی یا نزدیکی از پشت بدون درد را مطالعه فرمایید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × دو =