ناهنجاری های جنسی در روابط زناشویی

با ناهنجاری های جنسی در روابط زناشویی آشنا شوید!

ناهنجاری های جنسی در روابط زناشویی کدام است و چه زمانی ممکن است ما هم در زندگی خود دچار این معضلات و به عبارتی دیگر این اتفاقات ناگوار شویم. در این مطلب از آرونیوز همراه ما باشید تا مروری کوتاه بر این مسائل داشته باشیم.

 

ناهنجاری های جنسی در روابط زناشویی به دو دسته کلی تقسیم بندی می شود؛ دسته اول ناهنجاری های یکسویه و دیگری ناهنجاریهای دوسویه و همانطور که از نامشان معلوم است در دسته اول فقط یک طرف رابطه دچار آن می گردد و در دسته دوم هر دوطرف به این معضلات دچار می شوند. ما در این مقاله از آرونیوز هر یک را جداگانه نام برده و معرفی می کنیم و در صورتی که مورد استقبال شما واقع شود راه کارهای مقابله با هر کدام را در مقاله های جداگانه عنوان می کنیم، تنها کافیست نظرات خود را در پایین این مقاله ارسال کنید و علاقه مندی تان را در این مورد به ما معطوف گردانید.

 

ناهنجاری های جنسی در روابط زناشویی:

الف) ناهنجاری های یک سویه

۱- خود ارضایی پنهانی خانم یا آقا

متاسفانه این مورد در کشور ما آمار بالایی را به خود اختصاص داده است و در این ناهنجاری خانم یا آقا (زن یا شوهر) به دلایل گوناگونی دست به خود ارضایی دور از چشم شریک جنسی شان می زنند، در برخی موارد ممکن است زن و شوهر با یکدیگر مشکل خاصی هم نداشته باشند و در واقع در رابطه شان از یکدیگر لذت برده و ارضا می شوند… اما خارج از رابطه جنسی خود ارضایی هم انجام می دهند که در اکثر موارد دچار مشکلات و متعددی هم برای شخص و هم برای طرف مقابلش ایجاد می کند.

۲- میل به خیانت

آمار بالای خیانت به همسر در کشورمان نشان از یک فرهنگ نوپای غلطی دارد که امروزه در میان زن و شوهر ها رخ داده و مشکلات بزرگی را به همراه می آورد. مشخص نیست این میل به خیانت از چه منشایی سرچشمه می گیرد چراکه طبق تحقیقات نیروی شهوت و شهوت رانی نمی تواند به تنهایی منجر به چنین رویدادی شود، همچنین مسائل مالی و یا نبود همسر نمی توانند از دلایل آن باشند. بی بند و باری و خیانت به نوعی اپیدمی مبدل شده و روز به روز نیز این آمار روبه افزایش است.

۳- جلوگیری از ارضا شدن

مورد دیگری که بیشتر ریشه های روان شناختی دارد و می تواند متاثر از جامعه باشد ، جلوگیری از ارضا شدن است به صورتی که معمولا خانم ها در رابطه جنسی شان مقاومت می کنند (به نوعی لج بازی) تا در رابطه جنسی با همسرشان ارضا نشوند و این ناهنجاری میتواند مقدمه ای برای مشکلات پیش رو باشد. علت های اصلی این پدیده می تواند به شک خیانت کردن همسر (در نتیحه بی میلی برای ارضا شدن با او) یا اطلاعات کم یا نادرست جنسی مربوط باشد.

۴- شهوت رانی بیش از حد

در این ناهنجاری طرف مقابل (معمولا زن) سعی می کند تا با ابتکارهای نابخردانه و یا خود ساخته طرف مقابل را مجاب به انجام رفتارهای غیر معمول در رابطه جنسی کند.

ر

ب) ناهنجاری های دو سویه

۱- انجام اعمال یا رفتارهای غیر عرف در رابطه جنسی

در این ناهنجاری ها هر دو طرف علاقه دارند تا از ابزارهای جنسی مانند دیلدو (آلت مصنوعی)، ویبراتور، شلاق، پوشیدن لباس های عجیب جنسی و … در جهت افزایش لذت جنسی بهره ببرند و یا با فراهم آوردن موقعیت های مختلف و جدید این لذت را افزایش دهند. همچنین رابطه مقعدی هم در این دسته از ناهنجاری ها قرار می گیرید، این اختلالات در حقیقت اقدامی است برای فرار از رابطه تکراری و کلیشه ای که معمولا برای زوج هایی که رابطه جنسی خوب و رضایت بخشی را دارند ، پدید می آید و از سایر ناهنجاری ها کم خطر تر است.

۲- استفاده از شریک جنسی (شخص سوم)

این ناهنجاری زمانی به وقوع می پیوندد که رابطه احساسی با همسر به دلایل گوناگون از بین رفته است و تنها به سبب مصلحتی این رابطه منجر به طلاق نشده است. البته موارد غیر ازین هم وجود دارد که در پرداختن به آن در این مطلب جای ندارد. ناهنجاری شریک سوم امروزه کم هم نیست اغلب توسط زن درخواست شریک جنسی دیگری را از جنس مرد می دهد و در حقیقت او از همسرش می خواهد که یک مرد دیگر هم برای رابطه جنسی به آنها ملحق شود. علت اصلی شهوت رانی بیش از حد زن (به شکلی که یک مرد توان ارضا کردنش را نداشته باشد)، همچنین کمرنگ شدن نقش مردان در خانواده و یا سوء مصرف مواد مخدر از جمله روان گردان شیشه می باشد.

۳- رابطه جنسی بی بند بارها یا جشن سوییچ

نوع دیگری از ناهنجاری های جنسی در روابط زناشویی زمانی رخ می دهد که زن و شوهر به این نتیجه می رسند که با یک زوج دیگر و همتای خودشان رابطه داشته باشند (به صورت گروهی) که در این نوع رابطه خانم ها میان مردان سوییچ یا دست به دست می شوند و به ابزاری برای شهوت رانی مبدل می گردد. این نوع روابط هم در میان زوج های جوان در حال افزایش است و متاسفانه علت اصلی آن را می توان مصرف روان گردان های صنعتی از جمله روان گردان شیشه معرفی کرد.

 

در آخر

ناهنجاری های جنسی در روابط زناشویی تنها مربوط به قشر خاصی از جامعه نیست و شوربختانه امروزه در میان همه اقشار جامعه رو به افزایش است. علت اصلی آن را می توان به نبود تفریحات سالم، مشکلات مالی، اعتیاد به مواد صنعتی و … مربوط دانست.

 

 

سایت آرونیوز
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − چهار =