نکاتی مهم در مورد رابطه مقعدی و رعایت مسائل بهداشتی

بسیاری از آقایان بر این باورند که رابطه مقعدی جزئی جدائی ناپذیر از لذایذ جنسی است و می بایست در رابطه جنسی به نزدیکی از پشت بیشتر از همه اهمیت دادو اما سئوال اینجاست که آیا نکات مهم و بهداشتی در این مورد را نیز رعایت می کتید و تاکنون به وجود میکروب ها و خطرات ابتدا به بیماری های عفونی آن اندیشیده اید… ما در سایت آرونیوز مقاله ای خودمانی و دور از هرگونه پیچیدگی را برایتان آماده کرده ایم که امیدوارم بتواند موثر و مفید واقع شود.

رابطه مقعدی و یا نزدیکی از عقب می تواند بسیار خطر ساز باشد این خطرات به دو دسته کلی تقسیم می شود. ۱- خطراتی که خانم ها را تهدید می کند. ۲- خطراتی که هر دو طرف رابطه مقعدی را تهدید می کند.

در رابطه مقعدی چه خطراتی خانم ها را تهدید می کند؟

اولین مورد که بیشتر از همه اهمیت دارد، آسیب رسیدن به بافت نرم اسفنجی مقعد در خانم ها است در صورتی که مرد بدون توجه و رعایت نکردن اصول رابطه مقعدی آغاز به کار کند می تواند خانم را متوجه آسیب های برگشت ناپذیری گرداند. مردان می بایست قبل از شروع رابطه مقعدی خانم ها را حاضر کنند و با عشق بازی و بوسیدن های طولانی حالات جسمی و فیزیکی خانم را آماده سازند مردان توجه داشته باشند که اگر بی مقدمه برای رابطه مقعدی اقدام کنید ممکن است عوارض دردناکی را بهمراه داشته باشد بهتر است در ایتدا، نزدیکی را با واژن آغاز کنید و بعد از آن آرام آرام به سراغ رابطه مقعدی بروید، اگر هیجان زده هستید و کنترلی روی خود ندارید باید تمرین کنید و به خودتان آرامش دهید تا زوج جنسی از شما دور نشود و باز هم بتوانید به او دسترسی داشته باشید! رضایت دو طرف در رابطه احساسی و متعاقبا رابطه جنسی از همه بیشتر اهمیت دارد، پس محتاط باشید و پل های پشت سرتان را خراب نکنید. برای وارد کردن آلت به مقعد خانم ها می بایست از قبل آن منطقه را آرام آرام و در حین رابطه از جلو آماده کرده باشید، با استفاده از روان کننده (لوبریکانت) می توانید کمی با انگشت ماساژ داده و کم کم انگشتتان را وارد کنید و بعد از کمی نگه داشتن مجددا بیرون بیاورید و دوباره این کار را تکرار کنید.

از دیگر مواردی که ممکن است خانم ها را دچار مشکلاتی سخت کند، نفوذ آلودگی های مقعدی به داخل واژن است، (یک قانون مهم؛ اگر شما دارای واژنی بد بو هستید و یا سابقه عفونت های واژینال را دارد به هیچ عنوان نباید رابطه مقعدی داشته باشید) هرچقدر هم که واژن را تمیز کنید و با مواد شستشو دهید باز هم آن ناحیه آلودگی های شدیدی را دارد چرا که هرگز نمی توانید در حدود ۱۲ متر روده را به طور کامل شستشو داده و ضد عفونی کنید! پس بهتر است مراقب باشید. حتما پیش از رابطه داخل مقعد را به خوبی بشویید و چندین بار اینکار را انجام دهید تا با تحریک روده مابقی کثیفی ها نیز بیرون بیاید، از محلول های ضد عفونی کننده نیز استفاده کنید و در حین نزدیکی هم از روان کننده های با خاصیت آنتی باکتریال استفاده کنید و در نهایت بعد از رابطه سریعا نسبت به شستشو و ضد عفونی آن نواحی اقدام کنید. ژل بهداشتی بانوان را همیشه در اختیار داشته باشید و از آن استفاده کنید.

 

خطراتی که در رابطه مقعدی هر دو طرف را تهدید می کند؟

بیماری های عفونی پوست و مو و نواحی جنسی از جمله شایع ترین عوارض رابطه از پشت است برای جلوگیری از این موارد آقایان نیز در ابتدا و انتهای این رابطه آلت را بخوبی ضد عفونی کنند از ژل بهداشتی آقایان استفاده کنند و بعد از اتمام کار به سرعت برای ضد عفونی کردن ناحیه اقدام نمایند، از این مهم غافل نشوید که بیماریهای ترسناکی ممکن است گریبان گیر آقایان شود لذا اهمیت ضد عفونی کردن نواحی آلت تناسلی مردان بیش تر در رابطه مقعدی نمایان می شود.

از دیگر خطرات این روابط مشکلات پوستی و عفونت های ناشی از آلودگی محیط است، حتما پیش از شروع رابطه بر روی تخت و یا مبل و یا هرجایی که قصد برقراری رابطه جنسی را دارید یک ملحفه بیاندازید تا در صورت ریزش ترشحات مقعدی بتوان تا حدودی محیط را به حالت قبل برگرداند و ملحفه را جداگانه در آب گرم و محلول های ضدعفونی کننده شستشو داد.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + 6 =